KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12342471
*
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:54:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 10:57:16
1
150 kr
8/2 12:15:33
2
200 kr
8/2 12:16:06
2
250 kr
8/2 14:08:25
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/2 10:57:16 | 1 | 150 kr |
| 8/2 12:15:33 | 2 | 200 kr |
| 8/2 12:16:06 | 2 | 250 kr |
| 8/2 14:08:25 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Ã…berg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



